Bieżące wydarzenia

2024-06-29 - Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Zapraszamy do udziału w naszej 39. Parafialnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 29.06-02.07.2024.
Chcemy wspólnie wyruszyć w drogę, w czasie której prowadzić będą nas słowa Maryi, wypowiedziane w Kanie Galilejskiej: 'Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie' (J 2,5).

Zapisy możliwe są do 31.05.2024 w kancelarii parafialnej oraz za pomocą FORMULARZA INTERNETOWEGO.

Koszt udziału:
- 300 zł/os. dorosła
- 250 zł/os. niepełnoletnia

Zapraszamy również na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 03.06.2024 o godz. 19:00.
 
 
Czekamy na Ciebie!
 
 

2024-06-20 - Materiały do formacji rodzin - 'Uczestniczę we wspólnocie Kościoła'

 

 

PROSZĘ 'KLIKĄĆ' W WYBRANY TEMAT

 

STYCZEŃ 2024: PRZEZ CHRZEST WCHODZĘ DO KOŚCIOŁA


LUTY 2024: WŁĄCZAM SIĘ W ŻYCIE BOŻE


MARZEC 2024: ROK LITURGICZNY BUDUJE WSPÓLNOTĘ


KWIECIEŃ 2024: KAPŁANI WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA


MAJ 2024: ZAKONY I OSOBY KONSEKROWANE WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA


CZERWIEC 2024: OSOBY ŚWIECKIE WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA


LIPIEC 2024: ZADANIA MAŁŻONKÓW: TWORZENIE WSPÓLNOTY OSÓB


SIERPIEŃ 2024: ZADANIA MAŁŻONKÓW: SŁUŻBA ŻYCIU


WRZESIEŃ 2024: ZADANIA MAŁŻONKÓW: UCZESTNICTWO W ŻYCIU I MISJI KOŚCIOŁA


PAŹDZIERNIK 2024: ZADANIA MAŁŻONKÓW: UCZESTNICTWO W ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA


LISTOPAD 2024: MOJA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KOŚCIÓŁ

 

2024-06-01 - 28. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 - Wracaj do domu!

Już po raz dwudziesty ósmy, w tym roku słyszymy zawołanie na Pola Lednickie, by ponownie wybrać na nich Chrystusa. Tym razem to zawołanie szczególne, bowiem słyszymy „Wracaj do domu!”. Kto z nas nie usłyszał tego, choć raz w swoim życiu, wypowiadanego z troską przez rodziców?
Dziś, niczym w obrazie z przypowieści o Miłosiernym Ojcu, wypatrujemy Was z okien Domu, który od lat jednoczy. A ten Dom, to Lednica! W tym roku, tak jak w każdym domu, chcemy zaprosić Was do wspólnego stołu, by porozmawiać o Waszych relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach. By wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre. A przede wszystkim by być RAZEM! Dom to nie budynek, to LUDZIE.

Dlatego wyczekujemy Was na Polach Lednickich 1 czerwca 2024.

Wyjazd autokarem spod kościoła wieczorem 31 maja (piątek), powrót nad ranem w niedzielę (2 czerwca).

Koszt udziału: 210 zł/os.

 

Dodatkowe informacje:

ks. Marcin Głąbek - marcin.glabek@katowicka.pl 

 

Zapisy za pomocą FORMULARZA INTERNETOWEGO :)

 

 

 

2024-04-20 - Warsztaty medialne na młodzieży

Młodzi! Czekamy na Was!

Zapraszamy na warsztaty medialne dla młodzieży (w wieku 15-20 lat), które poprowadzi rzecznik prasowy Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM - Polska Szkolenie ma pomóc zdobyć wiedzę jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jak się w nim dobrze prezentować i jak wykorzystać go w misji ewangelizacyjnej!

Warsztaty odbędą się w sobotę, 20.04.2024 w naszej parafii, w godz. 10:00-15:00 (z przerwą obiadową).

Udział w wydarzeniu jest darmowy, współfinansowany przez Gminę Pszczyna!
 
Szczegóły - ks. Marcin Głąbek - marcin.glabek@katowicka.pl
 

2024-04-15 - Najnowsze Ogłoszenia Duszpasterskie i Intencje

III Niedziela Wielkanocna

 

Przychodzimy do ołtarza naszego Mistrza i Pana, tak jak uczniowie idący do Emaus; z opuszczonymi głowami i z brakiem perspektyw na przyszłość. Nasze życie wiele razy jest drogą, która prowadzi donikąd. Wiele razy, tak jak uczniowie jesteśmy rozczarowani i zrezygnowani sensem ludzkiej egzystencji. Jednak ta beznadziejność i bezsens, nie jest beznadziejnością i bezsensem, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje – umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.

 

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Polski i również dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.

 

Dzisiejsza kolekta zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04 – 21.04.20247 r.

 

 1. Uroczystą celebracją Słowa Bożego rozpoczniemy obchody Tygodnia Biblijnego - nabożeństwo odbędzie się dzisiaj o godz. 16:15. Zachęcamy również do skorzystania z oferty stoiska kiosku parafialnego, które będzie czynne dzisiaj przy wejściu głównym do kościoła w godz. 9:00-14:00. Znajdziemy tam m.in. Pisma Święte, rozważania, komentarze i materiały dla dzieci i dorosłych.
 2. Dzieci, które przygotowały prace plastyczne w ramach naszego parafialnego konkursu biblijnego, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
 3. Zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek po Mszy św. porannej. Tematem będzie „Jak czytać Pismo św.?”
 4. Spotkanie formacyjne Grupy Biblijnej odbędzie się we wtorek o godzinie 18.45 w salce numer 6. Temat spotkania: „Pusty grób'(Mk 16,1-8)
 5. W środę nie odbędzie się nabożeństwo ku czci MBNP. Zapraszamy na medytację biblijną o godz. 18:45 do s. 6.
 6. W sobotę o godz. 10:00 odbędzie I spowiedź dzieci przed I Komunią św..
 7. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego odbędzie się w sobotę o godzinie 8.45 w salce numer 10. Zapraszamy stałych uczestników spotkań, jak i nowe osoby noszące Szkaplerz. 
 8. W dniach 14-20.04 przeżywamy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem 'Powołani do Wspólnoty - komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele'. W naszej parafii przygotowaliśmy ciekawą ofertę wydarzeń - m.in. nabożeństw, konferencji, medytacji Bożego słowa czy seansów filmów. Zachęcamy do zapoznania się z planem, który umieszczony jest na ulotkach i plakatach przy wejściu do kościoła.
 1. Za tydzień przeżywamy Weekend Światowych Dni Młodzieży. W sobotę odbędą się warsztaty medialne dla młodych, a w niedzielę Boże słowo wygłosi ks. Tomasz Koprianiuk - dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W kolejną niedzielę, po każdej Mszy św., zapraszamy na kiermasz ciast organizowany przez młodzież.  Osoby, które chciałyby wesprzeć kiermasz przygotowując ciasto, prosimy o przyniesienie go w sobotę na probostwo. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie pielgrzymki 18 młodych Portugalczyków, którzy w lipcu będą przez tydzień gościć w naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie!
 2. Grupa Nieidealni zaprasza małżeństwa 25 kwietnia na warsztaty połączone z randką, które będą miały miejsce w Karczmie Kuban. Temat spotkania 'Ideały nie istnieją. Istniejemy My. I to jest piękne'. Warsztaty poprowadzi Marta Franczak - katolicki doradca rodzinny, interwent kryzysowy, mama 5 dzieci. Szczegóły na plakatach oraz stronie Facebook parafii. Informacje i zapisy pod nr.tel. 601194311.
 3. Największe w Polsce spotkanie młodych odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2024 na Polach Lednickich, pod hasłem „Wracaj do domu!”. Koszt: 210 zł (pakiet uczestnika, transport, ubezpieczenie). Zachęcamy młodzież do udziału i kontaktu z ks. Marcinem. Zapisy przez formularz: https://forms.gle/R2ff9U9grCDBpaHz8
 4. Newsletter - diecezjalne informacje duszpasterskie: Jeśli chcesz otrzymywać - dla siebie albo dla swojej wspólnoty - informacje dotyczące różnych eventów, wydarzeń, rekolekcji, dni skupienia i innych propozycji, które promuje archidiecezja, zapisz się na newsletter. Link do zapisów:  https://forms.gle/ubWVjEfxs4hAu6MA7
 5. Maturzyści: 25 kwietnia (czwartek) – II Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. 28 kwietnia (niedziela) Rybnik oraz 5 maja (niedziela) Tychy – Msze dla Maturzystów z błogosławieństwem i modlitwą o Ducha!
 6. Duszpasterstwo powołaniowe Jeremiasz - Seminarium Katowice zaprasza młodzież do udziału wydarzeniach zatytułowanych: W drodze, po drodze o drodze.

-  Jednodniowy wypad w Beskidy Śląskie, w czasie którego poruszany będzie temat ludzkiego lęku „Strach ma wielkie oczy' odbędzie się 4 maja br.

-  Nocne wyjście w góry dla pełnoletniej młodzieży męskiej „Noc Jakuba' nawiązuje do sceny opisanej w Księdze Rodzaju 32,35 - walki Jakuba z Bogiem. Rozważania tego fragmentu będą impulsem, aby zastanowić się nad swoimi walkami duchowymi, które staczamy w naszym życiu: o siebie, o innych. Wydarzenie odbędzie się przy dobrych warunkach pogodowych z 14/15.06 br. Szczegółowe informacje oraz zapisy w najbliższym czasie.

 1. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

      Intencje mszalne 14.04 – 21.04.2024 r.

 

NIEDZIELA, 14 kwietnia –  III Niedziela Wielkanocna

  8:00 Za + męża Alojzego Nowak w 18-tą rocz. śmierci, ++ z rodzin Nowak i Szendera.

  9:30 Za Parafian.

11:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Ryszarda z ok. 80-tej rocz. urodzin oraz o błog. dla całej rodziny (Te Deum).

12:30 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Teresy z ok. 70-tej rocz. urodzin oraz o błog. dla całej rodziny (Te Deum).

17:00 Za + Jacka Jurczyka – od rodziny Jurczyk i Smolarczyk.

20:30 Za + Stanisława Grębosz – od rodziny Stęchły.           

PONIEDZIAŁEK  15 kwietnia –  dzień powszedni

  6:45 Za + Annę Wanot –od siostrzenicy z rodziną.    

  8:00 W int. posługujących przy parafii i Seniorów.

18:00 Za ++ rodziców Gabrielę i Bronisława Skierś, ++ z pokrewieństwa. .

18:00 Za + Walerię Adamską w rocz. śmierci, + męża Kazimierza.

WTOREK, 16 kwietnia – dzień powszedni

  6:45 Za + Teresę Dyrda – od Bogdana i Aliny Dyrda wraz z córkami.    

  8:00 Za + Annę Wanot – od kuzynki Jadwigi.   

18:00 Za + Dorotę Ofiera w 4-tą rocz. śmierci, + męża Emanuela.

18:00 Za ++ Łucję Pęciak, rodziców z obu stron, dziadków, ++ z rodziny oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.   

ŚRODA , 17 kwietnia – dzień powszedni

  6:45 Za ++ Stanisława Adamus, rodziców Michała i Bronisławę, brata Kazimierza, siostrę Marię, ++ z rodzin Adamus i Kubica.

  8:00 Za ++ Tadeusza Kardaś, jego rodziców , Jadwigę Skrzek, jej rodziców i teściów.

18:00 Za ++ Emilię i Ludwika Nowok, 3 synów, zięcia, ++ Marię i Franciszka Czerwińskich, ++ z rodziny.   

18:00 Za + Lidię Dyczka w 1-szą rocz. śmierci.  

CZWARTEK, 18 kwietnia – dzień powszedni

  6:45 Za + Marię Ligas – od rodziny Szema.    

  8:00 Za + Damiana Ceglarskiego – od rodziny Świątków.

18:00 Za + Pelagię Krętosz w 3-cią rocz. śmierci, ++ rodziców, brata Henryka, ++ z rodzin Krętosz i Harazin.   

18:00 Za + Zofię Żelazo w 22-gą rocz. śmierci, ++ z rodzin Grygier, Kosko i szwagra Józefa.    

18:00 Za + Tomasza Kanik w 30 dni po śmierci.  

PIĄTEK, 19 kwietnia – dzień powszedni

  6:45 Za + Stanisława w dniu urodzin.    

  8:00 Za + Marię w 2-gą rocz. śmierci, + męża Jana.  

18:00 Za + Klaudię Hajduczek – od koleżanek Kasi, Edyty i Magdy.

18:00 Za + Annę Wanot – od siostry Haliny z rodziną.

18:00 Za + Zbigniewa Gojnego w 30 dni po śmierci.

SOBOTA, 20 kwietnia –  dzień powszedni

  8:00 Za + ciocię Szarlottę.

13:30 Ślub: Michułka Filip – Kłonica Klaudia.   

18:00 Za + Krzysztofa Żur w 3-cią rocz. śmierci.

18:00 Za + męża Leszka w 1-szą rocz. śmierci, ++ z rodziny Kałus.

18:00 Za + Rozalię Kubiczek w 30 dni po śmierci.      

NIEDZIELA, 21 kwietnia –  IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

  8:00 Za + Piotra Żabę w 3-cią rocz. śmierci, ++ z rodzinŻaba, Szymik, Nowak i Spyra.

  9:30 Za Parafian.

11:00 Do Opatrzności Bożej, przez wst. MB Częstochowskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. i zdrowie dla Krystyny i Piotra Richter z ok. 50-tej rocz. ślubu oraz o błog. dla całej rodziny (Te Deum).

12:30 W int. dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych.

17:00 Za + Krystynę Wawrzyczek w kolejną rocz. śmierci, ++ z rodzin Wawrzyczek, Widłok, Kanownik i Mazur.

17:00 W int. młodzieży Grupy Pszczyńskiej uczestniczącej w ŚDM 2023.

20:30 Za + Floriana Olejniczak w kolejną rocz. śmierci, ++ rodziców z obu stron.            

Liturgia
2024-04-19, Piątek, Rok B, II, 3. wielkanocny
Dz 9, 1-20
Ps 117
J 6, 56
J 6, 52-59
2024-04-20, Sobota, Rok B, II, 3. wielkanocny
Dz 9, 31-42
Ps 116B
J 6, 63c. 68c
J 6, 55. 60-69
2024-04-21, Niedziela, Rok B, II, 4. wielkanocny
Dz 4, 8-12
Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 21-23. 26 i 28 (R.: por. 22)
1 J 3, 1-2
J 10, 14
J 10, 11-18


Jesteś naszym 1002 gościem dzisiaj


Jesteś naszym 2419912 gościem od 01.01.2016

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Pszczyna, siedziba: Pszczyna, Marii Skłodowskiej-Curie 1.