PDF Drukuj Email

XXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 21 - 27.08.2016

 

1. W tym tygodniu w liturgii:
*       W poniedziałek – wspomnienie NMP, Królowej
*       W środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła
*       W piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej
*       W sobotę - wspomnienie św. Moniki2. Dziś w naszej Archidiecezji odbywa się stanowa pielgrzymka kobiet do Piekar, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby jak najlepiej wypełniali swoje powołanie matek, żon i córek.3. W piątek 26 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej. Dla naszej parafii jest to także święto patronalne. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00; 9:30; 16:30 i 18:00. 4. Zapisy dzieci w wieku 3-5 lat do Ochronki Parafialnej na rok 2016/2017 odbędą się we wtorek 23 sierpnia w godz. 10:00 – 11:00. Zachęcamy rodziny, dla których ważne jest chrześcijańskie wychowanie dzieci. 5. Zapraszamy katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii na spotkanie katechetyczne na probostwie 25 sierpnia o godz. 16:30.
6. W środę 14 września przypada nasze święto patronalne Podwyższenia Krzyża Św. Uroczystości odpustowe odbywać się będą w niedzielę
18 września. Tradycyjnie pragniemy zorganizować festyn. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do parafian o darowiznę w postaci fantów i nagród na konkurs z nagrodami. Jak co roku festyn jest organizowany dla potrzeb dzieci przebywających w naszej ochronce i innych potrzebujących.7. W kiosku parafialnym można zakupić: „Przemówienia i homilie z pobytu Ojca Świętego Franciszka w Polsce” – 11 zł,; „Kronika ŚDM” – 24 zł. Kiosk jest czynny w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17:30 – 19:00 oraz w niedziele w godz. 9:00 – 11:00. 8. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości, w którym zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu. Księga trzeźwości wyłożona jest w kapicy Matki Bożej Częstochowskiej.

9. Oferta darowizny: meblościanka jasna, 2 segmenty, witrynka, szklane półki. Informacje w kancelarii w godz. urzędowania.

10. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

11. Niech teraz dobry Bóg obficie nam błogosławi na zbliżający się tydzień pracy, abyśmy żyjąc jak prawdziwi chrześcijanie, poprzez swoje świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa wskazywali innym drogę do Niego.

 

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .