PDF Drukuj Email

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia parafialne 22.05 - 28.05.016

 

1. Cieszymy się ze święceń kapłańskich, które przyjął nasz parafianin Bogusław Noworyta. Msza św. prymicyjna odbędzie się dzisiaj o godz. 12:30. Módlmy się w int. naszego księdza neoprezbitera. Błogosławieństwa prymicyjnego ks. Bogusław będzie udzielał w niedzielę 17 lipca.
2. Msza św. w int. grup parafialnych i parafian ks. Bogusław odprawi w poniedziałek 23 maja
o godz. 18:00.
3. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi  i Komunii św. wielkanocnej.
4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Majowe w tygodniu o godz. 17:15, w niedziele o 16:15.
5. Msza św. od parafian i grup parafialnych w int. ks. Proboszcza z ok. urodzin i rocz. chrztu odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 11:00. Po Mszy św. ks. Proboszcz zaprasza na poczęstunek. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
6. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Będzie organizowany autobus z naszej parafii. Chętni zapisywać się mogą w zakrystii.
7. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 24 maja po Mszy wieczornej ok. 18:45 w kawiarence.
8. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00; 11:00; 12:30; 17:00 i 20:30. Po Mszy o godz. 8:00 przejdziemy w procesji ulicami naszej parafii: wyjście z kościoła główną aleją, ul. Dobrawy, K. Wielkiego do krzyża przy szkole - I ołtarz, przejście ul. Skłodowską, Słoneczną – skrzyżowanie ul. Słoneczna i Bratnia - II ołtarz, początek ul. Bratniej, przy posesji – III ołtarz, przejście ul. Bielską, pod kościół – IV ołtarz. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy:
I ołtarz – ks. Kazimierz – Rada Parafialna
II ołtarz – ks. Jarosław – Bractwo Szkaplerza Św., Grupa Franciszkańska
III ołtarz – ks. Artur – młodzież, rodzice Dzieci Maryi i ministrantów
IV ołtarz – ks. Proboszcz – Zespół Charytatywny, Róże Różańcowe
9. W czwartek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o żyjących i zmarłych naszych matkach.
10. Pierwsze spotkanie nauk przedmałżeńskich w środę 1 czerwca o godz. 18:45.
11. Dzień skupienia dla narzeczonych w niedzielę 5 czerwca w kościele Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie o godz. 13:00.
12. Sakrament pokuty i pojednania codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 – 6:45; 7:30 – 8:00 i 17:00 – 18:00. W soboty w godz. 7:30 – 8:00 i 17:00 – 18:00, w niedziele 15 min. przed każdą Mszą św.
13. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 7:15-8:00 i 17:00-18:00. W int. kapłanów w każdy czwartek po mszy św. wieczornej do godz. 20:00. Zapraszamy także na adorację piątkową od porannej mszy, przez cały dzień i noc, aż do porannej mszy w sobotę.
14. Piesza pielgrzymka szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę z naszej parafii odbędzie się w dniach 25 – 27 czerwca. Trasa: dojazd autokarem do Leśniowa, przejście do Janowa (nocleg w szkole), stamtąd do Mstowa(nocleg w szkole), skąd wyruszymy na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w czwartek 2 czerwca o godz. 18:00 Msza św., po której będzie spotkanie.
15. Prosimy mieszkańców o włączenie się do sprzątania naszego kościoła. W tym tygodniu mieszkańcy ul. Koralowej, Mieszka I i Rubinowej. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:45. Za pomoc składamy Bóg zapłać.

Zapraszamy na kiermasz książek, pamiątek ŚDM, ciastek i słodyczy, który odbędzie się w niedzielę 29.05. przy wejściu głównym naszego kościoła. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinansowania Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 – na organizację pobytu pielgrzymów z zagranicy w naszym rejonie i w naszej parafii. W związku z kiermaszem zachęcamy panie, gospodynie, które pragnęłyby wspomóc dzieło ŚDM do upieczenia ciasta na kiermasz. Chętne osoby mogą przynieść ciasto w niedzielę na godz. 8:00. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

 

04.06.2016 na polach Lednicy odbędzie się XX spotkanie młodych. Z naszego dekanatu będzie organizowany wyjazd wspólnie z dekanatem Bieruń. Wszystkich chętnych prosi się o kontakt z dekanalnym duszpasterzem młodzieży,
ks. Mateuszem Krupa. Tel. 510753837, który podaje również bliższe informacje dotyczące wyjazdu – cena prawdopodobnie około 40 - 50 zł. Ilość miejsc ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Koniec zapisów 29.05.2016

 

Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies .